Królowa Habanero - Marie Sharp!

2024-03-07 16:48:00
Królowa Habanero - Marie Sharp!


Marie Sharp to postać nietuzinkowa, taka, którą powinien znać każdy miłośnik ostrości.
Dlaczego? I gdzie, do diaska, leży Belize?

Marie Sharp’s Fine Foods z siedzibą w Belize stała się marką znaną i rozpoznawalną na całym świecie, słynącą z wyjątkowych receptur smakowitych sosów opartych o paprykę Habanero oraz niezwykle starannego przywiązania do jakości i etyki produktu.


Historia firmy zaczęła się na początku lat 80. XX wieku, kiedy Marie Sharp, skromna i pozornie niczym niewyróżniająca się gospodyni domowa z dystryktu Stann Creek w Belize, zaczęła eksperymentować z tworzeniem własnych ostrych sosów z wykorzystaniem lokalnie uprawianej papryki Habanero (która udaje się w Belize wręcz fenomenalnie!).
Osobiste zamiłowanie Marie do pikantnych smaków i chęć zaprezentowania wyjątkowego smaku belizyjskich habaneros przywiodło ją do myśli – hej, a może być tak robić ostre sosy? Pomysł szybko przeszedł w czyn, a raczej w sos! - a następnie całą linię, która szybko zyskały lokalną sławę. 
Tym, co wyróżniało jej produkty, była autentyczność i świeżość składników – oraz inspiracja lokalną kuchnią.


Belize
Źródło: mapy Google


Firma Fine Foods należąca do już coraz śmielej poczynającej sobie Marie Sharp była jednym z pierwszych producentów ostrych sosów (w ogóle!), który oprócz palącego Habanero zastosował coś jeszcze - marchew, cebulę i inne naturalne składniki, tworząc charakterystyczny profil smakowy, który przypadł do gustu miłośnikom chili na całym świecie. To właśnie produkty Marie Sharp weszły do kanonu światowej ostrości jako „sosy w stylu Belize”.
Wieść o wyjątkowej jakości i niepowtarzalnym smaku ostrych sosów Marie Sharp szybko się rozeszła. Wraz ze wzrostem popytu firma rozszerzyła produkcję, utrzymując staranne zobowiązanie do stosowania świeżych, ręcznie selekcjonowanych składników. W tym wypadku nie były to czcze słowa – bo kluczowy składnik, papryka Habanero, jest uprawiana na własnych polach Marie (i pod jej czujnym okiem!) i starannie ręcznie selekcjonowana, aby produkt końcowy zachował jej intensywny smak i palenie. Warto dodać, że mimo rozrostu firmy Marie wciąż osobiście sprawuje pieczę nad produkcją (w wieku ponad 80 lat!), recepturami i jakością, a 85% jej pracowników to kobiety – w ten sposób wspiera ona aktywizację miejscowych kobiet z obszarów wiejskich. Zaangażowanie firmy w zrównoważone i etyczne praktyki odbiło się szerokim echem wśród konsumentów.
Fine Foods firmy Marie Sharp kładzie nacisk na przyjazne dla środowiska metody rolnictwa i wspiera społeczności lokalne poprzez możliwości zatrudnienia (również wszystkie warzywa używane do produkcji jej sosów są nabywane od lokalnych, małych rolników).
Ta niezwykła kobieta zwana „Królową Habanero” angażuje się również w obronę praw kobiet, a część dochodu ze sprzedaży jej sosu Pure Love zasila konto fundacji zajmującej się pomocą ofiarom przemocy domowej.
Miłośnicy pikantnych potraw na całym świecie wysoko cenią produkty Marie Sharp z kilku powodów - po pierwsze, jej sosy są idealnie wyważone jeśli chodzi o moc i smak, pozwalając entuzjastom palenia doświadczyć pełnej złożoności wysokiej jakości papryki Habanero bez przytłaczania kubków smakowych. Po drugie, postawienie na naturalne, lokalne składniki odróżnia produkty Marie Sharp od „masówki” konkurencji i sprawia, że jej sosy są niezwykle atrakcyjne dla tych, którzy cenią autentyczność i jakość swojego jedzenia.
Jeśli jesteś fanem ostrego jedzenia lub chcesz wzbogacić swoje doznania kulinarne, koniecznie spróbuj ostrych sosów Marie Sharp!
Wyjątkowy belizyjski smak Habanero w połączeniu z zaangażowaniem firmy w świeżość składników, etyczne praktyki i autentyczność przepisów sprawił, że sosy te stały się klasyką w doprawianiu jedzenia na całym świecie!

Autor:Sklep Będzie Piekło